Redukční léčebné centrum

Redukční léčebné centrum v lázních Bludov vychází z letitých zkušeností s léčbou obezity.

Náš tým se neustále vzdělává a v léčbě využívá nejnovější poznatky z oblasti obezitologie, výživy, léčby pohybového aparátu a léčivé síly lázeňských procedur.

To vše nám umožňuje nabídnout našim dětským i dospělým pacientům tu nejefektivnější péči a dosažení uspokojivých výsledků v redukci váhy.

Nabízíme komplexní program, individuálně přidělenou redukční stravu s propočteným množstvím energie a základních živin, skupinové edukace o racionální stravě, kontrolu hmotnosti během celého pobytu, pohybovou a relaxační aktivitu, rehabilitační a ozdravné procedury léčebného centra.

V rámci „komplexní léčby pohybového aparátu“ můžeme garantovat úspěšnou redukci váhy během pobytu.

Redukční pobyty pro dospělé pacienty nejsou hrazeny pojišťovnou. Klient si pobyt hradí sám. Program začíná měřením tělesného tuku na přístroji In-Body u nutriční terapeutky, na základě kterého dochází k vyhodnocení a nastavení léčby v oblasti stravovací a pohybové.

Součástí programu lázní Bludov je „Vzdělávací manuál“ a procedury rehabilitačního a redukčního centra.

 

Chci pobyty

Nabídka procedur redukčního centra

In-Body

1.úkol, který doporučujeme všem klientům na začátku a na konci jakékoliv léčby je měření tělesného tuku na přístroji In-body u nutriční terapeutky.

Diagnostický přístroj In-Body dokáže:

  • vypočítat BMI
  • změřit procento tuku
  • porovnat procento tělesného tuku a svalové hmoty
  • vyhodnotit bazální metabolismus
  • doporučit kalorický příjem

Jedná se o vstupní analýzu klienta, kde na základě vyhodnocení měření se nastavují cíle a strategie léčby. Při každé další návštěvě se měření zaznamenává, klient vidí své pokroky a to je velice motivující.

Měření se tiskne a následně ukládá do manuálu, průvodce redukční léčbou.

Lázně Bludov nabízí unikátní metodu cvičení SM systém Mudr.R.Smíška

velmi vhodnou pro klienty s dlouhodobou fyzickou nečinností.

Jedná se o stabilizační a mobilizační systém cvičení pro pacienty s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, i pro pacienty s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.
SM systém má velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů - kyčelních, kolenních a ramenních.

U nás se naučíte 12 základních cviků a díky jednoduchosti a nenáročnosti lze provádět poté cvičení doma. Stačí si koupit elastické lano a můžete 10 minut denně cvičit.
 

Infrasauna

Infrasauna působí na bázi infračerveného záření. Infračervené paprsky jsou selektivně absorbovány tkáněmi a prohřívají lidské tělo do daleko větší hloubky a mnohem efektivněji než tradiční sauna.

Infrasauna výrazně snižuje obsah toxických látek v těle, likviduje infekce a prokazatelně stimuluje imunitní systém.

V infrasauně je složení vyloučeného potu: 80-85% voda a zbytek tvoří tukové buňky, cholesterol, jedy, kyseliny a čpavek.

Je to vhodný doplněk redukce váhy, za 30minut spálí až 600 kalorií.

Díky rozmezí teploty 40 až 60 stupňů Celsia je infrasauna velice výhodná pro lidi s kardiovaskulárním rizikem, vyšším tlakem a diabetiky.

1 kůra trvá 20-30 minut.

Biotherik-vysoce účinné uhličité plynové koupele

Biotherik je jednou z nejpříjemnějších metod z oblasti lázeňské a fyzikální terapie.Jedná se o uzavřenou suchou plynovou lázeň v oxidu uhličitém.

Zvyšuje prokrvení a výživu buněk, působí protizánětlivě a má hojivé účinky, odstraňuje stres a stavy vyčerpání. Blahodárně působí na spánek, zrychluje rekonvalescenci, aktivuje tělo a zlepšuje pocit pohody.

Délka aplikace 45minut.

Lymfodrenáž

Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu.

Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny. Lymfa se v těle rozproudí a odvádí z těla toxiny.

Důležitý je pitný režim.
Tuto proceduru doporučujeme při nadváze, celulitidě, při otocích končetin, při pocitu těžkých unavených nohou, při bolesti svalů a páteře.

Délka aplikace 45minut. Lymfodrenáž lze spojit s termozábalem.

Colon - hydroterapie

(Procedura se připravuje k provozu)

Očista tlustého střeva je první a nejdůležitější krok při očistě těla.

Jedná se o šetrný výplach pomocí přílivového a odlivového systému.

Celou proceduru klient leží na zádech na rehabilitačním lůžku.

Upravená přefiltrovaná voda se přílivovým a odlivovým systémem napouští a vypouští tak, aby to nevyvolávalo nepříjemný pocit.

Zkušená zdravotní sestra (i klient) sleduje v odvodném systému charakter nečistot a provádí u celé procedury šetrnou masáž břišní stěny.

Obvyklá délka procedury je kolem 45minut. Výkon je nebolestivý. Uzavřený systém brání vzniku zápachu. Odstraňuje produkty rozkladu jedovatých a odumřelých částic.

Zdravé střevo je klíčem ke zdraví.

Sledujte nás na sociálních sítích