Masáž klasická celková

Masáž klasická celková

od 600 Kč

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie.

Existuje přes 100 různých druhů masáží vycházejících z různých kulturních základů. Švédská masáž, kterou kolem roku 1830 popsal Per Henrik Ling se v západních kulturách považuje za základní formu masáže, „klasickou“ masáž.

V Lázních Bludov je klasická masáž celková sestavena na 55 minut, masírované partie jsou obvykle: nohy, ruce, záda, krk. Masážním prostředkem je nejčastěji koupelový a masážní olej.

Některé zdravotní potíže jsou pro masáž zcela nevhodné (př. hemofilie, nádorová onemocnění, záněty žil, chřipka, angína … aj.), jiné potíže užití masáže omezují tzn. postižené partie se vynechávají (př. varixy – křečové žíly na nohách, plísňová onemocnění kůže, bradavice, mateřská znaménka, čerstvá poranění, zanícená místa …. aj.). Doporučujeme proto důkladné seznámení s indikacemi /kontraindikacemi tj. vhodnost/nevhodnost masáží popřípadě souhlas lékaře.