Obezita u dětí

Vážení rodiče, Vážení prarodiče, dovolte, abych se Vám představil.

Jmenuji se MUDr. Miroslav Musílek a v současné době jsem primářem dětské části ve Státních léčebných lázních Bludov, s. p. Celou svoji profesní kariéru lékaře jsem zasvětil péči o dětské pacienty, dlouhá léta jsem působil jako primář dětského oddělení Nemocnice v Šumperku.

Oslovuji Vás, abych obrátil Váš zájem k problematice dětské obezity. Dětskou obezitou se zabývám v různých podobách již dlouho.

Vyzkoušejte dětskou BMI kalkulačku zdarma!

Dětská obezita, ačkoliv někdy může působit nevinně až roztomile, pokud není léčena, může být často provázena dalšími daleko závažnějšími projevy, které se nemusí projevit v plné šíři ještě v dětském věku, ale až později v dospělosti a o to je důležitější řešit obezitu v čas, a tak předejít zdravotním potížím, které se postupně zákonitě projeví a velmi negativně ovlivní kvalitu a délku života.

  • Hypertenze
  • Diabetes melitus
  • Poruchy pohybového aparátu
  • Poruchy metabolismu lipidů

Vy sami znáte svoje děti, jako své nejbližší a dokážete odpovědně zhodnotit bez příkras a zastírání, zda se tento problém týká i Vašeho dítěte. V případě jakýchkoliv pochybností, neváhejte konzultovat se svým ošetřujícím praktickým lékařem pro děti a dorost. Jako další laická pomoc slouží BMI kalkulačka. Současně nabízíme i rychlou konzultaci příjmovou kanceláří našich lázní na adrese: recepce@lazne-bludov.cz, která bude věc odborně předávat právě mě.


Věřím, že společně spojíme naše síly pro naši budoucí zdravou generaci.


Váš prim. MUDr. Miroslav Musílek