O lázních Bludov

Lázně Bludov jsou moderním lázeňským zařízením, nacházejícím se v krásném prostředí podhůří Jeseníků. Poskytují profesionální lázeňskou péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie a léčebné rehabilitace. V posledních desetiletích se lázně dostaly do povědomí díky léčbě obezity u dětí, kde je dosahováno výborných výsledků.

Lázně Bludov založil Zdeněk Pospíšil v roce 1929, kdy vznikly „Radioaktivní a sirné lázně v Bludově“. Přírodním léčivým zdrojem je minerální termální voda, sírano-chlorido-sodného typu, pramenící přímo v areálu lázní. Ubytování nabízejí lázně v Zahradním pavilonu, v Lesním pavilonu, v Lázeňské vilce a v Hlavní lázeňské budově, ve které jsou podávány veškeré procedury. Lázně mají vlastní rehabilitační a detoxikační centrum vybavené moderní technikou a kvalifikovaným odborným personálem. Stravování je zajištěno v lázeňské restauraci, která nabízí skvělou kuchyni, široký výběr jídel a možnost příjemného posezení. K dispozici je i lázeňská kavárna.

Přírodní léčivý zdroj HV1
Pramen HV1 je přírodním léčivým zdrojem. Voda je přírodní, slabě mineralizovaná, silně alkalická, termální (vlažná) podzemní voda, sírano chlorido sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů, hypotonická. Termální voda je využívána pro léčebné účely – všechny vodoléčebné procedury. Vyvěrá o teplotě 24°C a je dohřívána na požadovanou teplotu. Svým složením je vhodná pro léčbu pohybového ústrojí.

Inspirujte se výsledky, kterých dosahujeme jak v léčbě dětí, tak dospělých? Zde

Podívejte se k nám i prostřednictvím fotogalerie.

Stáhněte si náš ceník

Region:

Jesenicko, okres Šumperk.
Přírodní léčivý zdroj lázní: Přírodní termální voda, slabě mineralizovaná, silně alkalická, hypotonická, vhodná k léčbě pohybového ústrojí. Hlavní indikace léčby: onemocnění pohybového aparátu, dýchacích cest, ledvin a močových cest, obezita, zejména dětská, detoxikace.

Poloha:

Bludov leží 4 km od okresního města Šumperka a 8 km od města Zábřeh.

Tipy na výlet:

Pradědovo dětské muzeum Bludov, Zámek Bludov, naučná stezka Bludovská stráň, Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, Zámek Velké Losiny, město Šumperk, rozhledna na Háji Šumperk, Rešovské vodopády, Ruční papírna Velké Losiny, Červenohorské sedlo, Ramzová, Lesní ekostezka.

Virtuální prohlídka