Léčba dospělých

Lázeňská léčba dospělých

Máme špičkový tým odborníků. Tým, který využívá těch nejnovějších léčebných metod a postupů. Pomůžeme Vám od bolestí zad a bolestí pohybového aparátu.
Jedinečné složení naší léčivé vody v kombinaci s odbornou léčbou a péčí těch nejlepších profesionálů Vám pomůže vrátit radost ze života.

Lázeňská léčba pohybového aparátu

Pokud trpíte chronickými bolestmi zad, svalů a velkých kloubů a nebo jste po různých operačních výkonech na pohybovém aparátu, máte možnost využít léčebné programy, které vám pomohou
zmírnit následky těchto stavů. Nabízíme vám individuální léčebné programy na míru, zázemí moderního rehabilitačního centra, rehabilitační tým tvořený zkušenými lékaři, fyzioterapeuty a nutriční terapeutkou.
Nově jsme do naší nabídky zařadili metodu cvičení SM – spirální stabilizace, využívá těch nejnovějších vědeckých metod a postupů v rehabilitační a fyzikální medicíně. Unikátní metoda spirální stabilizace páteře vychází ze 12 základních cviků a cvičení je unikátní v tom, že pravidelností lze dosáhnout výsledků nejen v oblasti pohybového aparátu, ale také v dýchání. Pomáhá od bolestí zad a páteře, pomůže znovu nastartovat správné držení těla a naučí správné chůzi. Tuto metodu vymyslel a představil MUDr. Richard Smíšek a Lázně Bludov jsou jedním z mála zařízení v Olomouckém kraji, jejichž lékaři a rehabilitační pracovníci jsou v této metodě pravidelně proškolováni a zdokonalováni. Kombinace minerální termální vody, špičkového týmu odborníků a nových léčebných metod Vám pomůžeme od bolestí zad a pohybového aparátu.

Lázně Bludov poskytují komplexní a příspěvkovou formu lázeňské léčby, kdy u komplexní léčby zdravotní pojišťovna hradí léčení, pobyt i stravu a u příspěvkové léčby hradí vlastní léčbu (bez pobytu), na základě Vyhlášky č. 267/2012 Sb. o stanovení indikačního seznamu pro lázeňskou
léčebně rehabilitační péči o dospělé, děti a dorost uvedené pro lázeňské místo Bludov.

Podrobný postup

Praktický lékař nebo specialista vystaví návrh na příspěvkovou lázeňskou péči (PLP) nebo na komplexní lázeňskou péči (KLP) hrazenou zdravotní pojišťovnou, včetně místa vhodného pro léčbu (lázní) daného onemocnění (indikace). Příspěvkovou či komplexní lázeňskou péči schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny. Návrh na příspěvkovou nebo komplexní lázeňskou péči schválený revizním lékařem zašle příslušná pobočka zdravotní pojišťovny lázním, lázně klienta pozvou k nástupu na lázeňskou léčbu v nejbližším volném termínu. Neschválí-li zdravotní pojišťovna příspěvkovou či komplexní lázeňskou péči, může klient absolvovat pobyt v lázních jako samoplátce.
Lázně Bludov jsou smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven.