INDIKAČNÍ KARTA VII/7

Koxartroza, gonartroza v soustavné ambulantní péči ortopeda a rehabilitačního lékaře.

Předpis č. 267/2012 Sb.

Vyhláška o stanovení Indikačního seznamu pro lázeňskou léčebně rehabilitační péči o dospělé, děti a dorost.
Lázeňské místo s vhodným přírodním léčivým zdrojem Státní léčebné lázně Bludov, s. p.

NEMOCI POHYBOVÉHO ÚSTROJÍ

Základní léčebný pobyt

K 21 dnů – Od III. stupně nemoci podle Kellgrena. Od II. stupně funkčního postižení b, jedná-li se o bolestivou formu s častými exacerbacemi a rychlou progresí nebo opakované zánětlivé iritace. Možnost prodloužení.

V SLL BLUDOV POSKYTOVÁNA POUZE PŘÍSPĚVKOVÁ LÁZEŇSKÁ LÉČBA

Příspěvková 21 dnů – Ostatní, pokud není soustavná ambulantní rehabilitační péče efektivní.

Opakovaný léčebný pobyt K 21 dnů Od III. stupně nemoci podle Kellgrena. Od II. stupně funkčního postižení b, jedná-li se o bolestivou formu s častými exacerbacemi a rychlou progresí nebo opakované zánětlivé iritace a předpokládá se zlepšení hybnosti a udržení soběstačnosti.1x za 24 měsíců.Stavy kontraindikované k operaci maximálně 1x za 12 měsíců.


V SLL BLUDOV POSKYTOVÁNA POUZE PŘÍSPĚVKOVÁ LÁZEŇSKÁ LÉČBA

Příspěvková 14 nebo 21 dnů. I. až II. stupeň nemoci, pokud není soustavná ambulantní péče efektivní, za předpokladu snížení dlouhodobé farmakoterapie či oddálení operační léčby.

Stavy kontraindikované k operaci, pokud není soustavná ambulantní péče efektivní s předpokladem zlepšení hybnosti, udržení soběstačnosti.

Kontraindikace a další požadavky speciální pro dané onemocnění Nestabilizovaná osteortróza. Těžké destruktivní změny. Podmínkou pro opakování léčebného pobytu: – u obezity při BMI vyšším než 30 snížení hmotnosti o 5 % od posledního léčebného pobytu.U obezity při BMI vyšším než 35 snížení hmotnosti o 10 % od posledního léčebného pobytu.
Odborná kritéria pro poskytnutí lázeňské léčebně rehabilitační péče Dostupnost zdravotnického pracovníka: diabetolog a endokrinolog.
Ošetřující lékař, který péči doporučuje:

Ortoped, rehabilitační lékař nebo revmatolog

K – komplexní forma lázeňské léčby (zdravotní pojišťovna hradí ubytování, stravu i léčení)

P – příspěvková forma lázeňské léčby (zdravotní pojišťovna hradí jen léčení)